Faydalı Linkler
Sahibinden.com
Google . com . tr
Plaka Sorgulama
Kasko Değer Listesi
2009 Yılı Araç Vergi Tutarı
Araç Vergi Borcu Sorgulama
TC Kimlik No Sorgulama
Türkiye Yol Haritası
Şehirler Arası Mesafe
Hürriyetoto.com
Arabam.com
Araba.com
 

Ehliyet ve Yaş
A,B,D,E grup araçlar için 22 yaş ve en az 2 yıllık, L,G grup araçlar için 25 yaş ve en az 5 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.
 
Kiralama Süresi
En az 1 gündür. Haftalık 7 gün ,aylık kiralamalarda 30 gün üzerinden hesaplanır.

Fiyatlar
Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir.. 48 saat önceden bildirmek şartıyla çocuk koltuğu kiralanabilir, günlüğü 3€.-Euro dur.

Ödeme
Kiralama anında toplam kira bedeli nakit yada geçerli bir kredi kartı ile tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/3 'ü alınır . Toplam 3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Gerekli görülen bazı durumlarda depozito koşulu aranır.

Sigorta
Araçlar Kasko sigortası ile birlikte Karayolları Trafik Kanunları uyarınca mecburi Mali Mesuliyet Sigortası ile sigortalanmıştır. Kasko Sigortasından yararlanılması için kasko ücretinin sözleşme başlangıcında ödenmesi gerekir, herhangi bir kaza,hasar yada çalınma durumunda kiracının kasko sigortasından yararlanabilmesi için aşağıdaki koşullarıda yerine getirmesi zorunludur.
A ) Kazanın olduğu yere en yakın yetkili makamdan ( Trafik Polisi,Jandarma vb. ) olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirten bir Kaza raporu – Çalıntı Raporu alınarak Ren rent a car Ofisine en geç 24 saat içinde ihbar edilmelidir.
B ) Kiracının Doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durumu yoksa kiracı kazayı anında haber vermesi gerekir. Kiracı her ne biçimde olursa olsun hasarlı araca müdahale etmemelidir.
C ) Kiralayan ,üçüncü kişilere zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu, her araç için akdedilmiş ihtiyari mali mesuliyet ve kasko sigortası teminat hadleri dahilinde karşılanır. Bu teminatlar dışında kalan hukuki ve maddi talepleri kiracı karşılamakla yükümlü olacaktır.
D ) Bütün Sigortalar Kira Sözleşmesinde belirtilen süre kapsamında geçerlidir.
E ) Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında bulunan ,geçerli ehliyete sahip olmayan,sözleşmede ismi bulunmayan ve taşınan mallardan kaynaklanan kazalardan doğrudan kiracı sorumludur.
F ) Kiracı meydana gelebilecek hasarda yetkili makamın tutmuş olduğu kaza raporuna göre kusur oranı var ise aracın iş kaybını ödemekle yükümlüdür, eğer kusuru yok ise evrakları tam ve eksiksiz olmak koşulu ile iş kaybı ödemez.
G ) Araçlarda mevcut bulunan Sigortalar Yanlış yakıt konulması ,lastik yarılması ,koltuk yanığı teminatı içermemektedir.
H) Kiracı yapmış olduğu kazada 8/8 kusurlu ise onarım’da geçen süre kiralanan gün fiyat üzerinden kiracı tarafından karşılanır.
 
Trafik Cezaları ve OGS
Trafik cezaları ve kaçak ogs geçişleri cezalı bedelleri ile birlikte müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Hususlar
Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir.
Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır.
Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.